Komunikat ZGRP w sprawie „SKUPO-PSZOKU”

Związek Gmin Regionu Płockiego zachęca mieszkańców Gmin Bielsk, Gminy Brudzeń Duży, Gminy Czerwińsk nad Wisłą, Miasta i Gminy Drobin, Miasta i Gminy Gąbin, Gminy Gostynin, Gminy Łąck, Gminy Pacyna, Gminy Słupno, Gminy Stara Biała, Gminy Staroźreby, Gminy Szczawin Kościelny, Gminy i Miasta Wyszogród do oddawania segregowanych odpadów komunalnych do „SKUPO-PSZOKU” mieszczącego się w Gąbinie przy ul. Strażackiej 6.
W ramach kampanii promującej selektywne zbieranie odpadów komunalnych, mieszkańcy  z terenu ww. gmin otrzymają sadzonkę rośliny ozdobnej za dostarczenie segregowanych odpadów komunalnych do „SKUPO-PSZOKu” m.in.: szkła i plastiku opakowaniowego, plastikowych nakrętek, zużytych baterii i elektrośmieci. Regulamin „SKUPO-PSZOKu” znajduje się na stronie www.odpady.zgrp.pl.
Jednocześnie Związek Gmin Regionu Płockiego zaprasza do odwiedzenia Mobilnego Stoiska Informacyjno-Edukacyjnego w najbliższym terminie:

  • Gmina Pacyna – Odpust Parafialny – 13.08.2017 r.

Odwiedzając Mobilne Stoisko można uzyskać informacje dotyczące gospodarki odpadami w punkcie obsługi mieszkańca, wymienić zużyte baterie, plastikowe nakrętki, elektrośmieci oraz książki na sadzonki roślin ozdobnych.

Podczas każdej z imprez nagrodzeni zostaną laureaci konkursu pn. „Pokaż jak segregujesz”. Nagrodami w konkursie jest rower turystyczny oraz tablet multimedialny. Konkurs zorganizowany został dla właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie 13 gmin, którzy objęci są przez Związek Gmin Regionu Płockiego systemem gospodarowania odpadami. Konkurs pn. „Pokaż jak segregujesz” został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Informacje o możliwości wzięcia udziału w konkursie znajdziecie Państwo na stronie www.zgrp.pl