Nie kupuje, tylko adoptuje

Urząd Gminy w Pacynie zachęca mieszkańców do bezpłatnej adopcji psów, które zostały odłowione z terenu naszej gminy i obecnie przebywają w schronisku Jasionka oraz w domu tymczasowym Felkowy Stryszek. Zwierzęta są wykastrowane, zaszczepione, odpchlone, odrobaczone, zaczipowane oraz posiadają książeczki zdrowia. Nawet najlepsze schronisko nie jest w stanie zastąpić prawdziwego domu! Dlatego też zachęcamy do zapoznania … Czytaj dalej „Nie kupuje, tylko adoptuje”


Ekologiczny piknik rodzinny w Pacynie

Dnia 29 maja 2023 r., od godz. 9 do godz. 13.00 przy Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie odbył się „Ekologiczny piknik rodzinny w Pacynie” Przez cały czas trwania pikniku działało 11 stanowisk, które znajdowało się pod 6 namiotami: Podczas pikniku odbyły się liczne konkursy, a dla najlepszych uczestników rozdawane były nagrody eko.„Ekologiczny piknik … Czytaj dalej „Ekologiczny piknik rodzinny w Pacynie”


Pomoc w sektorze zbóż i nasion oleistych

Pomoc w sektorze zbóż i nasion oleistych – 1 czerwca rusza nabór wniosków Od 1 czerwca do 14 lipca 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków od rolników działających w sektorze zbóż i nasion oleistych, którzy ponieśli straty gospodarcze spowodowane przywozem ziarna z Ukrainy.  Pomoc można otrzymać do następujących gatunków: kukurydza, … Czytaj dalejPomoc w sektorze zbóż i nasion oleistych


Modernizacja gospodarstw rolnych

Modernizacja gospodarstw rolnych – 5 czerwca rusza nabór wniosków na inwestycje w obszarze D Od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane m.in. z racjonalizacją produkcji, wprowadzaniem innowacji czy zmianą profilu swojego gospodarstwa, będą mogli starać się o dofinansowanie. Wsparcie pochodzi z budżetu  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich … Czytaj dalej „Modernizacja gospodarstw rolnych”


Ekologiczny piknik rodzinny w Pacynie

W dniu 29 maja 2023 r., w godzinach od 9:00 do 13:00 przy Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie odbędzie się „Ekologiczny piknik rodzinny w Pacynie”Piknik poprowadzi animator – konferansjer, który będzie informował o tym co można zrobić na poszczególnych stanowiskach.Zostaną również przeprowadzone konkursy: Przez cały czas trwania pikniku działa 11 stanowisk: „Ekologiczny piknik … Czytaj dalej „Ekologiczny piknik rodzinny w Pacynie”


Modernizacja oświetlenia ulicznego

Na terenie Gminy Pacyna trwa wymiana starych opraw oświetlenia ulicznego na nowoczesne lampy LED.łączenie zostanie wymienionych 627 opraw oświetleniowych. Zadanie jest realizowane przez Energa Oświetlenie Sp. z o.o. zgodnie z umową nr ORA.272.1.125.2022 z dnia 14.12.2022 r., i potrwa do końca 2023 roku. Koszt inwestycji sfinansowano ze środków własnych.


Zaproszenie na szkolenie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie zaprasza na szkolenie on-line „Rolnicze choroby zawodowe – webinarium dla osób pracujących w sektorze rolnictwa”. Termin: 06.06.2023 r. (wtorek)Godzina: 10:00-11:00 Transmisja na Facebook’u Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyninie Podczas webinarium przedstawimy:– Definicję choroby zawodowej oraz przykłady „rolniczych” chorób zawodowych.– Zasady zgłaszania choroby zawodowej,– Procedurę stwierdzania choroby zawodowej.


Informacja

„Wójt Gminy Pacyna ogłasza nieograniczony pisemny przetarg na sprzedaż nieruchomości (dz. nr 118/1, 118/2, 118/3) w Remkach, gm. Pacyna (dane o przetargu na stronie internetowej www.bip.pacyna.mazowsze.pl oraz tablicy informacyjnej Urzędu Gminy w Pacynie)”.


Dopłaty do sprzedanego zboża.

ROLNIKU!Przygotuj magazyny przed nowymi żniwami, sprzedaj swoje zboże i uzyskaj: Dopłata będzie zróżnicowana w zależności od regionu i odległości od wschodniej granicy.Jeśli chcesz otrzymać dopłatę, to: Po szczegółowe informacje zgłoś się do powiatowego oddziału ARiMR. Robert TelusMinister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Załącznik:Plakat informacyjny w formacie PDF.