Podpisanie umowy na dofinansowanie.

W dniu 17 sierpnia 2020r.  w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020” Gmina Pacyna podpisała umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą „ Remont sali gimnastycznej ogólnodostępnej w Szkole Podstawowej w Pacynie”. Pomoc finansową udzielono w wysokości 90 000 zł.

W tym dniu podpisano 10 takich umów z innymi gminami na dofinansowanie bazy sportowej.

Jak przypominał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, w tym roku, w ramach różnych programów, wsparcie dla gmin i powiatów przekroczy 200 mln zł. Tegoroczny poziom wsparcia dla mniejszych inwestycji sportowych wynosi ponad 10 mln zł.

W ramach programu można było składać wnioski do kwoty 200 tys. zł (do 75 proc. kosztów kwalifikowanych). Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptracki, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.

Zainteresowanie okazało się tak olbrzymie (wpłynęło 235 wniosków na ponad 35 mln zł), że zredukowano poziom wsparcia do maksymalnie 100 tys. zł. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 115 inwestycji. Inwestycje zostaną zrealizowane w subregionie płockim, za łączną kwotę 969 tys. 375 zł.

Załącznik.
Treść wpisu w pliku MS Office Word o rozszerzeniu *.doc.